identyfikacja kierowcy

Istnieją trzy podstawowe metody umożliwiające na identyfikację kierowcy lub operatora.

  • K-line – podłączenie pod tachograf
  • Pastylka Dallas
  • Czytnik kart RFID

System Identyfikacji Kierowcy informuje nas, który kierowca lub operator aktualnie prowadzi pojazd lub maszynę. System ten ułatwi nam rozliczenie przejechanych kilometrów przez kierowców i zmierzy ich czas pracy.

kokpit ciągnika
K-line

Podłączenie rejestratora GPS pod szynę Can Bus umożliwia podłączenie się pod tachograf elektroniczny pod tak zwane złącze Kline PIN D8 w tachografie. Tę metodę możemy zastosować w samochodach ciężarowy w których zamontowany jest tachograf cyfrowy.

Pastylka Dallas

Każdy kierowca wyposażony zostaje w elektroniczny chip o unikalnym numerze. W momencie wsiadania do auta, kierowca wpina ten Chip do odpowiedniego czytnika. Urządzenie zamontowane jest bezpośrednio w kabinie samochodu lub w maszynie. Dzięki specjalnie przygotowanym algorytmom umożliwiającym kontrolę czasu pracy kierowcy, otrzymujemy zestawienia na podstawie, których można rozliczać podwładnych z wykonanych zadań. Urządzenie umożliwia także monitoring zgodności postępowania pracownika z przepisami regulowanymi przez przepisy – w tym ustawę o ADR.

Czytnik kart RFID

Czytnik kart kierowcy RFID rozpoznaje włożoną do niego kartę a tym samym rozpoznaje, który aktualnie kierowca/operator jest zalogowany do samochodu lub też prowadzi samochód. Sprawdzonym rozwiązaniem dla firm transportowych i przewozowych jest również monitoring GPS realizowany przez po podpięcie rejestratora lokalizacyjnego pod złącze can K-line lub czytnik pracownika. To proste, a zarazem skuteczne rozwiązanie, które umożliwia szybką lokalizację pojazdu, a także przebieg trasy czy sposób prowadzenia auta przez kierowcę.

Kontakt

Tel.: 691 101 000

E-mail: sprzedaz@monitoringgps.eu

Adres

Tecra Monitoring GPS

ul. Zgrupowania AK Żmija 17/16

01-875 Warszawa

Polityka prywatności

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze, tablecie lub telefonie. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.