Odczyt tachografu

Odczyt danych z tachografu, plików w formacie DDD możemy zrealizować dwoma metodami, rejestrator GPS musi być fizycznie podłączony pod tachograf: 

  • podłączenie rejestratora GPS pod złącze K-line – identyfikacja kierowcy.
  • montaż czytnika tacho – pełny odczyt danych plików DDD z pamięci masowej tachografu lub karty kierowcy
tachograf
CAN K-line

Przystawka Multican, tzw. CAN BUS umożliwia podłączenie rejestratora GPS do cyfrowych magistral znajdujących się w pojazdach, takich jak: CAN ciągnika, CAN naczepy, RS485, K-LINE obecny w tachografach. Przystawka Multican rejestruje i dekoduje ramki transmisyjne, a następnie przesyła wybrane parametry pracy pojazdu do rejestratora GPS. Unikalną cechą przystawki multican jest możliwość zarejestrowania wszystkich ramek transmisyjnych obecnych na magistralach CAN oraz przesłanie ich do bazy danych w celach diagnostycznych. Ponadto nieocenioną zaletą jest możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania przystawki CAN BUS, dzięki czemu lista rejestrowanych danych może zostać w dowolnym momencie powiększona o dodatkowe parametry pracy pojazdu, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem klienta.

Czytnik TACHO

Czytnki Tacho służy do zdalnego pobierania danych plików DDD o aktywności kierowcy zapisanych w wewnętrznej pamięci tachografu i na karcie kierowcy. Komunikacja z tachografem odbywa się przez interfejs CAN obecny w gnieździe C tachografu. Pobieranie danych z czytnika tacho odbywa się poprzez interfejs UART oraz odpowiedni protokół. System podpięty pod interfejs UART musi zapewniać łączność z kartą przedsiębiorstwa, którą wkładamy do czytnika znajdującego się w biurze firmy transportowe.